בניית ממ"דים | קבלן לבניית ממ"ד בבאר שבע והדרום

רוצים להוסיף ממ"ד לבית קיים? בונים בית פרטי ורוצים גם לבנות ממ"ד? ישנם מגוון אפשרויות להוספה ובניית ממ"דים בבאר שבע החל מבניין על עמודים, על הגג, בצמוד לבית פרטי ועוד.

קבלן לבניית ממ"ד בדרום

לא כל קבלן מספק שירותי בניית ממ"ד, כאשר צריך לעמוד בתקן המאושר על פי "פיקוד העורף" ובאמת להתמקצע בתחום בניית הממ"דים בישראל. אנו בהאוס בניה ויזמות קבלן בנייה שלד מבצעים בנייה של ממ"דים לבתים חדשים או הוספה ממ"ד למבנה קיים כמו בניין על עמודים, בית משותף, בית פרטי ואפילו על הגג. מעוניינים לקבל הצעת מחיר בחינם ולגלות מהי העלות לבנייה או הוספת חדר מוגן? השאירו פרטים בטופס במיועד לכך או חייגו אלינו במספר 050-830-8289, ונציגנו ישמחו לעזור לכם.,

גודל הממ"ד, מיקומו, וסטנדרט הבנייה משפיעים באופן ישיר על מחירו של הממ"ד, כאשר כל מקרה לגופו ולא ניתן לנקוב במחיר חד משמעי. מה שכן אנו לספק זהו טווח מחירים גס על מנת שתוכלו להעריך את העלויות שלכם. טווח המחירים נע בין 80,000 – 120,000 ש"ח. אם אתם מתגוררים בבניין משותף וכלל הדיירים מוסיפים ממ"ד המחיר פר יחידה יורד ומשתלם יותר.

הוספת ממ"ד לבית פרטי בבאר שבע

אלו אשר רוצים להרחיב את הבית שלהם בחדר נוסף ואין להם חדר מוגן, הוספת ממ"ד לבית פרטי ללא ספק יכולה לפתור את שני הבעיות, גם תוסיפו עוד חדר למגורים והוא ישמש כחדר המוגן שלהם, בתים פרטיים אשר נבנו לפני שנות ה-90 לרוב יהיו ללא ממ"ד וכחלק מהחוק שעליו נסביר בפסקה הבאה, כל בנייה חדשה או תוספת מחייבת הוספה של ממ"ד כך שאתם בהחלט עושים את הצעד הנכון.

מה אומר חוק בניית ממ"דים?

בכל בנייה חדשה או תוספת בנייה הקבלן המבצע מחויב להוסיף ממ"ד, במקרים של תמ"א 38 נראה גם את הוספת החדר המוגן אל המבנה כחלק מחובת היזם בעת הרחבת המבנה, הגוף היחידי שיכול לפטור הוספה של ממ"ד הוא פיקוד העורף. מעבר לחוק המחייב בנייה, ישנו גם תקן מחמיר: גודל הממ"ד צריך להיות לפחות כ-9 מ"ר, הממ"ד צריך להיות בגובה של לפחות 2.5 מטרים ובעל 2 פתחי אוורור האחד לצד החיצוני של המבנה והשני לצידו הפנימי, עובי הקירות החיצוניים צריך להיות כ-25 ס"מ ועשוי מבטון מזוין. כמו כן הדלתות והחלונות צריכים להיות עמידים בפני הדף ורסיסים.

מי זכאי להחזר בעבור בניית ממ"ד?

אך ורק במקרים של בנייה ישנה וקרבה של כ-9 קילומטר מגבול עזה, המדינה תממן עבורכם את בניית ממ"ד בדרום ומספקת החזר מלא על הוספה של ממ"ד למבנה קיים, במקרים של מרחק גדול יותר מ-9 קילומטר מהגבול אין השתתפות כלשהי מצידה של המדינה ובעל הנכס יאלץ לשאת בעלויות לבדו.

הפיכת חדר למרחב מוגן

אלו שאינם יכולים להוסיף ממ"ד לדירה קיימת או בית פרטי, צריכים לקבל אישור מפיקוד העורף על כך (במידה ועשו הרחבה), אלו אשר מתגוררים בדירה קיימת ללא חדר מוגן ולא מבצעים הרחבה יכולים לשפר את החדר הנוכחי ולהפוך אותו לחדר מוגן. את כלל הוראות שיפור המיגון תוכלו למצוא כאן באתר פיקוד העורף ובגדול – מדובר על יציקת בטון מצידו הפנימי של החדר על מנת לעבות את הקירות לעובי התקן, החלפת החלונות והדלת לתואמים, פתחי אוורור ועוד. ישנם שיטות נוספות על לוחות פלדה אשר ניתנים לרכישה.

הסכמה או אי התנגדות השכנים לבניית ממ"ד

על מנת להוסיף ממ"ד בניין משותף צריך את הסכמת הדיירים וחתימתם וזאת לפי קבלת אישורי בנייה, על מנת שהנושא אכן יתקדם אתם צריכים לפחות כ-60% הסכמה מהשכנים או לחלופין אם מדובר על בית פרטי אתם צריכים את אישור השכנים לכך שאינם מתנגדים להוספה (במידה ואכן יש השפעה עליהם).

צרו קשר

טיפים ומידע מקצועי

קבלן שלד מחיר למטר

הערכת בניית שלד מחיר למטר 2020 מחיר לשלד בבנייה קונבנציונלית: כולנו מכירים את הבטון והברזל. השיטה הישראלית הקלאסית. עלות מ"ר שלד: 1,700-2,400 ש"ח. הפער הגדול

קראו עוד »