אחריותו של קבלן הבניין

קבלן בניין הוא סוג של קבלן "על" אשר מנהל את תהליך הבנייה בפועל ולמטרה זו נשכרים שרותיו.
הצורך של יזמים פרטיים הבונים את ביתם ויזמים וחברות מסחריות אשר בונות פרוייקטים נרחבים למצוא קבלן בניין אשר יתאים לפרויקט הבנייה בו הם עוסקים .

שרותיהם של קבלני בניין

לפרויקט נשכרים בדרך כלל לפי אופי צרכי הבנייה , כלומר קבלן בניין אשר נשכר לבצע בנייה עבור מבנה קטן בעל סדר גודל של עבודה אשר דורש פעילותיהם של מספר פועלים בודדים יהיה בעל עסק עצמאי קטן בהיקפיו מאשר בבניה של בניין רב קומות אשר גם יתכן כי קבלן בניין היה היזם של הפרויקט הנ"ל ואז כנראה שבפועל זוהי חברה קבלנית גדולה אשר יזמה את הפרויקט והייתה אחראית לפועלים הרבים שעמלו על הפרויקט וגם על התכנון של עבודת קבלן הבניין בפרויקט.

נוסיף כי בהגדרה השגורה קבלן בניין הוא קבלן ה"על" האחראי על מגוון קבלני בנין שלקחו חלק פעיל בבניה בתחום התמחותם, ואף בעת הכשרתם הרשמית מופיע בפנקס הקבלנים המכיל את הקבלנים המורשים , בפנקס מופיעה הכשרתו של כל קבלן בניה מעבר להיותו קבלן בניין ,הינו מומחה קבלנות שלד, קבלנות תשתיות , קבלנות חשמל וכדומה.

על מנת להיהפך לקבלן בניין מורשה אשר מוכר על ידי משרד הבינוי והשיכון, קבלן בניה צריך להירשם על ידי רשם הקבלנים האחראי על פנקס הקבלנים, אך לשם כך נדרש האדם לעבור הכשרה מקצועית בתור מנהל עבודה ,ולעבור קורס קבלני בניין ועל מנת לעבור קורס קבלני שלד בניין נדרש וותק מינימאלי של 7 שנים בתחום הבנייה (בהתניה שהיה רשום בפרויקטי הבניה כמנהל הפרויקט) וכן מבחנים של משרד התמ"ת ורק לאחר מכן יצטרף לשורות קבלני בניין מורשים הרשומים בתור קבלן בניין לפי החוק .

תחומי אחריות של קבלן הבניין

עבודתו של קבלן בניין

בדרך כלל מסוכמת מראש עם יוזמי הבנייה בחוזה אשר מוגדר לפי תנאים המוסכמים על הצדדים ,ובדרך כלל מוגדרים לפי כמות ו/או זמן העבודה ומחייבים קבלן בניה המתחייב בחוזה לפיצוי כספי במידה ויחרוג מהחתום בחוזה ולכן מהווה התחייבותו כסיכון כלכלי גם מצידו. נוסיף גם כי בנוסף להתחייבויותיהם החוזיות מחוייב קבלן בניין לעמוד בתקני בנייה אשר הוגדרו במדינה לשימור הבטיחות של המבנים ועל כך מחויב הקבלן גם בתקופה של מספר שנים לאחר סיום הפרויקט ( כמו במצב שמתגלים לקויי בנייה אשר חשפו את המבנה להרס כתוצאה ממפגעי טבע לאחר מספר שנים) וגם של הפועלים במסגרת התחייבות לעבודה לפי החוק גם בתור מעסיק בתחום הבנייה.
בתחום קבלני הבנייה בעת בחירת קבלן עבור יזם פרטי מומלץ ליוזמי הפרויקט לבדוק היטב את הפרטים השונים התורמים להחלטה על בחירת קבלן בניין ושלד מתאים ולא להסתמך רק על המלצה מהיכרות מכרים ועל כן לרוב מומלץ לבדוק ולהשוות בין הצעות שונות של מספר קבלני בניין.

חב' האוס בניה ויזמות מאז ועד היום עוסקת החברה בביצוע מגוון רחב של פרויקטים בתחום הבנייה והפיתוח .מנהלי החברה בעלי ידע וניסיון רב הן בשטח והן בהכשרה בנושא הנדסה אזרחית ומנהל עסקים .

החברה דוגלת וחרטה על דגלה את איכות השירות וטיב הבנייה ללא פשרות וזאת על ידי העסקת בעלי מקצוע איכותיים אשר עברו הדרכה , שימוש בחומרים איכותיים , עבודה בטכנולגיות מתקדמות , לימוד ועדכון תמידי , ליווי הנדסי ועמידה בכל הסטנדרטיים הגבוהים ביותר  – כל אלו מציבים את החברה בחזית החברות המובילות .

היושרה וההגינות המקצועית משתקפת גם בעובדה שהחברה עמדה תמיד ולכל אורך השנים בכל התחייבויותיה הכספיות, וכן מתנהלת בהתאם לתקן ISO-9001 המעיד על התנהלותה התקנית והנכונה של החברה.

במסגרת הפרויקטים שבוצעו השתתפה החברה בתכנון וניהול כספי, ובצד הביצועי עזרה מקצועית ליזמים שלא תמיד היו בעלי ניסיון וידע בשטח הבנייה.
החברה משקיעה בעיקר בשיטות עבודה מתקדמות, בציוד, חומרי בניין וידועה כמהימנה ובעלת כושר ביצוע מהיר מדויק וברמה גבוהה.
בזכות המוניטין כאמור לעיל, זכתה החברה במכרזים לביצוע עבודות עבור גופים ציבוריים כגון עיריות, מועצות, חברת חשמל, בזק, לקוחות פרטיים ועוד .

צרו קשר

טיפים ומידע מקצועי

קבלן שלד מחיר למטר

הערכת בניית שלד מחיר למטר 2020 מחיר לשלד בבנייה קונבנציונלית: כולנו מכירים את הבטון והברזל. השיטה הישראלית הקלאסית. עלות מ"ר שלד: 1,700-2,400 ש"ח. הפער הגדול

קראו עוד »